
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.81 mm |
| Current Rating | 8 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 6 |
| Connection Method | Plug |
| Wire Gauge Range | 28 AWG to 16 AWG |
Stock: 947
Distributors
pcbx
Unit Price$0.34022
Ext.Price$0.34022
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.34022 | $0.34022 |
| 10 | $0.29866 | $2.98660 |
| 25 | $0.28062 | $7.01550 |
| 50 | $0.26367 | $13.18350 |
| 100 | $0.24774 | $24.77400 |
| 300 | $0.24240 | $72.72000 |
| 500 | $0.23717 | $118.58500 |
| 1000 | $0.23125 | $231.25000 |
